Haber

AK Parti Milletvekili Necmi Kadıoğlu: Milletvekili adaylığımdan vazgeçtim

2017 yılında sağlık sorunları nedeniyle 13 yıllık Esenyurt Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Necmi Kadıoğlu, 14 Mayıs seçimlerinde AK Parti’den 8. sıra milletvekili adayı olarak aday gösterildi.

“KURGU VE MONTAJ VİDEOLARININ GALİBİ OLDUM”

Kadıoğlu’nun adaylığının netleşmesinin ardından sosyal medya Kadıoğlu ile ilgili görsel dolaşıma girdi. Kadıoğlu, büyük ses getiren görüntülerin ardından adaylıktan çekildiğini dile getirdi.

Kadıoğlu yaptığı açıklamada, “Videoların kurgu ve montaj mağduru oldum. Açıktır ki Partimiz ve Cumhurbaşkanımız şahsi olarak yıpratılmaya çalışılmaktadır. Nefsimi ve doğruluğumu ayaklar altına alarak buna izin vermeyeceğim. Bu nedenle milletvekili adaylığımdan vazgeçtiğimi beyan ederek bugüne kadar olduğu gibi partim ve ülkem için çalışmaya devam edeceğim.”sözlerini verdi.

 

Sosyal medyadan yaptığı açıklama şu şekilde:

Partimiz, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri için “Türkiye’nin Asrı” mottosuyla çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kapsamda İstanbul 3. Bölge Milletvekili aday listesi 9 Nisan tarihinde Yüksek Seçim Kurulu’na sunulmuş olup, 2023 ve ben bu listedeyim.

Adaylığımdan sonra ülkemizin adına birçok açıdan tarihi değeri olan seçimde, bölgedeki siyasi dengelerin değişmesi ve adaylığımın olumlu sinerjisi ve tepkisi ile birlikte sosyal çevrede yıpratma ve itibarsızlaştırma çabaları. medyayı kesinlikle çevreler başlattı.

MONTAJ YAZISINDAN SORUMLU GÖRSEL CEZALANDIRILDI

Tüm bu tezlerin gerçekle hiçbir ilgisi olmadığını belirtmek isterim. Mesela Akbil davasında beraat ettim, Cumhuriyetin kurulmasıyla ilgili söylemediğim ama söyleniyormuş gibi gösterilen cümlelerimden beraat ettim, kurmaca ve montaj videoların da kurbanı oldum. Unutulmamalıdır ki bu konularda yaptığım şikayetler sonucunda mağduriyetim mahkemeler tarafından tespit edilmiş ve sorumlular cezalandırılmıştır.

“PARTİMİZ VE BAŞBAKANIMIZ HAVA OLMAYA ÇALIŞIYOR”

Bütün bu gerçeklere rağmen, Cumhuriyet tarihinin en kıymetli seçimi olduğu söylenen bu süreçte, YALAN-KONUŞ-İNŞA-MONTAJ içerikli, siyasi linç ve yıpratma amaçlı siyasi operasyonların yürütüldüğü açıktır. , Partimizi ve Cumhurbaşkanımızı bizzat yıpratmaya çalışıyorlar. Nefsimi ve doğruluğumu ayaklar altına alarak buna izin vermeyeceğim.

Bu nedenle milletvekili adaylığımdan vazgeçtiğimi beyan ederek bugüne kadar olduğu gibi partim ve ülkem için çalışmaya devam edeceğim.

kamuoyuna sunuyorum.

Necmi Kadıoğlu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu