Haber

Beşiktaş’tan Lale Orta’ya tebrikler: Gönül rahatlığıyla kabul edilmesi takdire şayan.

Beşiktaş, Merkez Tahkim Kurulu(MHK) Lideri Lale OrtaArda Güler’in Fenerbahçe maçındaki penaltı pozisyonuyla ilgili sözleri hakkında yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, penaltı kararının gerçeğe uygun olmadığı yorumunun altı çizilerek, “Lale Orta tarafından kamuoyu önünde alenen kabul edilmiş olması takdire şayan”söylendi.

‘Kadınlarımızın cesaretinin çok güzel bir örneği’

Beşiktaş’ın açıklaması şöyle:

“Kulübümüzden Açıklama

02.04.2023 tarihinde oynadığımız Fenerbahçe maçına neden manuel olarak atandıkları hala anlaşılamayan orta hakem ile. ORADAHakemin ortaklaşa verdiği penaltı kararının doğru olmadığı tüm futbol camiasının üzerinde uzlaştığı bir konu.

Bu konunun Merkez Hakem Kurulu Başkanı Prof. Dr. Lale Orta tarafından kamuoyu önünde alenen kabul edilmiş olması takdire şayandır.

Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetimizin 100. yılında, her güzel ve güzel şeyin kaynağı olarak gördüğü hanımlarımızın gönüllerine çok güzel örnek teşkil eden davranışından dolayı Prof. Dr. Lale Orta Hanım’ı tebrik ettiğimizi kamuoyuna duyurmak bizim görevimiz.

Hanım’ın samimi ve erdemli davranışının süreklilik kazanarak TFF’nin tüm meclis ve yetkililerine yayılmasını temenni ediyor ve diliyoruz.”

kadikoy-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu