Teknoloji

Daha akıllı ve daha güvenli bir gelecek için CES 2023 Bosch yüksek teknoloji çözümleri

  • CES 2023 İnovasyon Ödülleri: dört Bosch çözümü için ödüller
  • Mobilitenin geleceği yönlendiriliyor: daha fazla güvenlik, daha az stres
  • Günlük hayatı güzelleştirmek için akıllı sensörler ve çözümler

Stuttgart, Almanya / Las Vegas, NV, ABD – CES® 2023, 5-10 Ocak 2023 tarihleri ​​arasında Las Vegas’ta Central Hall Booth 16115’te gerçekleşecektir. Bosch, geleceğin mobilitesi ve evi için akıllı ürün ve hizmetleri sergiliyor. Teknoloji ve hizmet şirketi, daha fazla güvenlik, verimlilik ve konfor için bağlantılı çözümlerini sergileyecek.

CES 2023 İnovasyon Ödülü Sahibi: olağanüstü Bosch çözümleri

CES 2023 yolunda dört Bosch çalışması CES İnovasyon Ödülü’nü kazandı. Fuar sırasında şirket yeni bir ürün tanıttı. En İyi İnovasyon ödülü Sahibi eserini ortaya çıkaracaktır. CES İnovasyon Ödülleri, Tüketici Teknolojisi Derneği (CTA) ®Her yıl 28 tüketici teknolojisi ürün kategorisinde ödüllendirilmektedir.

Bosch’un CES 2023 öncesinde duyurulan ödüllü çalışmaları ve hizmetleri, Konut Tipi Ses/Görüntü Bileşenleri ve Aksesuarları, Siber Güvenlik ve Kişisel Uygulama kategorilerinin yanı sıra Araç Teknolojisi ve Gelişmiş gibi mobilite odaklı kategorilerde de yer aldı. Hareketlilik ve Akış, Araç İçi Eğlence ve Güvenlik.

Gerçek profesyonel ses performansı – pille çalışan rahatlık:Electro-Voice’un ilk pille çalışan hoparlörü ve türünün ilk hava koşullarına dayanıklı modeli EKSİK 8 taşınabilir ve kablosuz bir ses deneyimi sunar. Hepsi bir arada PA sistemi tasarım konsepti, daha geniş bir kullanıcı yelpazesi için gerçekten profesyonel ses performansına kapı açar. Müzisyenler, DJ’ler, fitness/aktivite eğitmenleri ve diğer profesyonel, amatör ve eğlence amaçlı kullanıcılar, EVERSE 8’in üstün ses kalitesinden, canlı müzik için kullanım kolaylığından, ses takviyesinden ve oynatmadan yararlanabilir.

Yapay zeka güvenlik analizi:  AIShield yazılım analitiği, ortaya çıkan güvenlik tehditleri karşısında bulut tabanlı analitik de dahil olmak üzere yapay zeka tabanlı tıbbi cihazları korur. Güvenlik açığı analizi ve uç nokta koruması sağlar. Test, medtech şirketlerinin sürdürülebilir ticari büyüme sağlamak için hasta güvenliğini ve mevzuata uyumu yönetmesine yardımcı olur.

Artırılmış yolcu güvenliği ve sürüş konforu:araçlar için Bölge Dışı Çarpışma Tespiti Sistem, genellikle şerit değiştirme, birleştirme ve kavşak geçişleri sırasında meydana gelen, önceden tespit edilmemiş ek kaza senaryolarını tespit etmek için çok çeşitli sensör bilgilerini ve yeni bir yazılım algoritmasını kullanır. Ek algılama bölgeleri sayesinde, hava yastıkları ve güvenlik korumaları zamanında açılabilir. Gelişmiş tetikleme algoritması, araç üreticilerinin mevcut sensör yapılandırmalarını kullanmasına olanak tanır, yani donanım değişikliği gerekmez.

Duyusal dinamikler:  Araç dinamiği kontrolü 2.0 frenleme, direksiyon, güç aktarım mekanizmaları ve süspansiyon gibi farklı araç alanlarındaki aktüatörlerin tam potansiyelinden yararlanan yenilikçi ve akıllı bir kontrol konseptidir. Araç dinamiği sensörlerinden gelen bilgilere dayanarak, işlev önceden araç davranışını onaylar ve proaktif olarak müdahale eder. Sonuç olarak sürücüler, aynı anda araç üzerinde tam kontrol sağlarken, kusursuz güvenlik, çeviklik ve konfor ile karakterize edilen doğal bir sürüş deneyiminin keyfini çıkarıyor. Araç dinamiği kontrolü 2.0, fren sistemlerine veya alan, bölge ve merkezi kontrol ünitelerine esnek bir şekilde yerleştirilebilir.

Mobilitenin geleceği, yazılım tabanlı çözümlerle şekilleniyor

İnovasyon Ödülü kazananlara ek olarak Bosch, CES 2023’te bir dizi başka çözüm sunacak.

Tek bir yerleşik bilgisayarda çalışan bilgilendirici eğlence ve ADAS işlevleri:

Bosch, geleceğin araç sistemlerinin karmaşıklığını yönetmek için daha merkezi bir E/E mimarisinin yolunu açıyor. Gelecekte, yalnızca birkaç çok güçlü yerleşik bilgisayar birkaç araç işlevini çalıştıracaktır. yeni  yeni nesil bilgi alanı bilgisayarı, park ve çevre görünümü özellikleri gibi ADAS işlevlerinin yanı sıra bilgilendirici eğlence alanındaki işlevleri entegre edecek.

Yazılım tarafından açıklanan aracın gerçeğe dönüştürülmesi: Yazılım dizginleri eline alırken, mobilite temel bir değişim geçiriyor. Bosch bir yan kuruluşETAS, tamamen programlanabilir, yazılım tanımlı bir araç vizyonunu gerçeğe dönüştürmek ve otomobili desteklemek için otomotiv yazılımının sadık ve sadık çalışmasının yanı sıra hızlı, bilgiye dayalı geliştirmeyi mümkün kılan son derece entegre, uçtan uca bir çözümdür. yazılım merkezli fonksiyon geliştirmede üreticiler. yazılım tanımlı bir araç platformuve araç ekosistemi.

Seviye 4 otonom sürüş için uzun menzilli lidar:  Lidar sensörler, güvenli ve sağlam otonom sürüşü (SAE Seviye 4) sokaklara taşımak için gereken temel bileşenlerden biridir. Radar ve görüntü sensörlerinin yanı sıra lidar, tam 360 derecelik yedekli algılama, algılama ve yerelleştirme gerçekleştirmek için vazgeçilmezdir. Bosch, uzun menzilli lidar sensörünün performansını CES 2023’te sergileyecek. Yüksek hacimli üretim için tasarlanan sensör, şehir içi, banliyö ve otoyol senaryolarında belirleyici kullanım durumlarını kapsayacak şekilde inanılmaz çözünürlük ve uzun algılama aralığı sunuyor.

Araç içi izleme sistemi:  Araç içi izleme sistemi araçtaki herkes için güvenliği, konforu ve rahatlığı artırır. Bosch, kamera tabanlı sürücü ve yolcu izleme sistemleri sunuyor ve şimdi portföyünü kabin algılama radarıyla genişletiyor. Sistem, Yeni Araç Değerlendirme Programı (NCAP) gibi mevzuat ve tüketici testlerinin gerektirdiği durumlarda bile sürücünün dikkat dağınıklığını, uyuşukluk belirtilerini ve araçta bir çocuğun unutulup unutulmadığını algılayabilir. Sensör entegrasyonu, yolcu tespiti gibi fonksiyonların sağlamlığını artırırken, sürücünün sağlık durumunu tespit etmek için yeni fonksiyonları devreye alıyor.

Verimli e-Axle sistemleri ve güç elektroniği:bosch e-Aks sistemleri, elektrikli araçlar için kompakt ve uygun maliyetli bir tahrik çözümüdür. Ekstra güç ve performans sağlamak için ana tahrik veya ikincil tahrik olsun, Bosch’un elektrikli tahrik üniteleri her araç segmenti için büyük esnekliğe sahiptir. Güç elektroniği, e-Axle sisteminin önemli bir parçasıdır. Esnek dağıtım kapsamı, silisyum karbür yarı iletkenlerden ısı emicili veya soğutucusuz güç modüllerine ve yüzde 99’a varan verimliliğe sahip Bosch silisyum karbür invertörler dahil komple invertörlere kadar uzanır. Bosch, tüm olası entegrasyon seviyelerini sunar ve kendi silisyum karbür yarı iletken üretimi sayesinde bireysel müşteri ihtiyaçlarına yanıt verebilir.

Bosch, şarjı kolay ve uygun maliyetli hale getiriyor:Akıllı özelliklerle Kolay Şarj hizmetleri, elektrikli araç sürücülerine seyahatleri boyunca destek sağlıyor. Şarj noktaları için kişiselleştirilmiş teklifler sağlayan rota planlama, her zaman güncellenen ve doğru menzil iddiası, kolay ödeme seçenekleriyle dünya çapında halka açık bir şarj ağına erişim ve evde maliyet açısından optimize edilmiş şarj gibi özellikler içerir.

Yeni olanaklar ve daha fazla esneklik:Bosch, 2021’de tanıtıldı Elektronik bisikletler için akıllı sistem yeni ürünlerle genişliyor. Akıllı sistem, yüksek kaliteli, birbirine bağlı bileşenleri kablosuz güncellemelerle sürekli olarak geliştirilebilen pratik özelliklerle birleştirerek e-bisikletlerin geleceğine giden yolu işaret ediyor. Öne çıkan özelliklerden biri yeni eBike ABS’dir. İster bir kargo bisikletiyle şehirde pedal çevirin, ister bir dağ bisikletiyle zorlu yollarda mücadele edin; Bosch eBike ABS, farklı eBike türlerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır ve bu nedenle kazaları daha etkili bir şekilde azaltabilir. Hırsızlığa karşı ek bir kasa olarak eBike Alarmı gibi dijital hizmetler ve minimalist kontrol üniteleri Küçük Uzaktan Kumanda ve Sistem Denetleyicisi gibi diğer yeni kreasyonlar eBike akıllı sistemini tamamlar.

Günlük hayatı kolaylaştırmak için akıllı sensörler ve çözümler

Bağlantılı yaşam alanında Bosch, CES 2023’te çok sayıda tüketici elektroniği cihazında ve ev cihazında yeniliklerde yer alan Bosch Sensortec yan kuruluşunun sensör tabanlı en son çözümlerini sunuyor.

Yüksek performanslı manyetometre – dijital yol bulucu:Dünyanın manyetik alanına göre rotanın doğru ölçümünü sağlamak için taşınabilir cihazlarda pusula görevi gören manyetometre, GPS sinyallerinin bulunmadığı yerlerde konumlandırma doğruluğunu artırır ve navigasyon bilgisinden çok daha fazlasını sağlayabilir. Bosch Sensortec manyetometre3D sesle kişiselleştirilmiş bir ses deneyimi için baş tarafı algılama ve kullanıcı deneyimini geliştirmek ve hareket hastalığını önlemek için AR/VR’deki piksel gecikmesini azaltma dahil olmak üzere çok çeşitli yeni kullanım durumları sağlar.

Sağlam barometrik basınç sensörü – zorlu koşullar için hazır: barometrik basınç sensörleri giyilebilir cihazlarda ve kondisyon takibi için diğer uygulamalarda önemli bir bileşen olup, yüksekliğin doğru bir şekilde belirlenmesini sağlar. Bosch, mümkün olanın sınırlarını zorlamaya devam ediyor ve CES 2023’te en zorlu çevre koşullarına bile dayanabilen yeni bir barometrik basınç sensörünü tanıtıyor. Su altında ve yüzücü giyilebilir cihazlar gibi zorlu ortamlarda kullanılabilir. Sensör, yalnızca birkaç santimetrelik bir yükseklik değişimini ölçer ve fitness eğitiminde bireysel bir test veya mekik seviyesine kadar olan hareketleri algılayabilir.

Yapay zeka sensör sistemi – minyatür boyutlu bir dijital fitness koçundan daha fazlası:  Kendi kendine öğrenen yapay zekaya sahip programlanabilir sensör sistemi jiroskop ve ivme ölçeri birleştirerek tam kişiselleştirme sağlar. Sensör, kişiselleştirilmiş antrenmanlar ve vuruşları algılayan özel yüzme izleme yazılımı dahil olmak üzere çok çeşitli kondisyon izleme uygulamaları için uygun bir yazılıma sahiptir. Entegre bir sensör füzyon kitaplığı, kişiselleştirilmiş ses deneyimleri ve kolay hareket tanıma için kafa odaklı 3D ses sağlarken, başka bir algoritma, GPS sinyali birkaç dakika kesildiğinde bile kullanıcıların hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olur.

Hava kalitesi tespiti:CES’te Bosch dünyanın en küçük partikül madde hava kalitesi sensörü tanıştırır. Bugün insanlar genellikle zamanlarının yaklaşık yüzde 90’ını iç mekanlarda geçiriyor, ancak dünyanın birçok yerinde iç mekan havası, dış mekan havasından üç ila beş kat daha kirli olabilir. Bu kirliliğin değerli bir bileşeni, 2,5 µm’den küçük katı ve sıvı parçacıklar olan PM2.5 parçacıkları olarak bilinen ince tozdan oluşur. Bu parçacıklar solunduğunda ve akciğerlere girdiğinde önemli sağlık sorunlarına neden olabilir. Yeni hava kalitesi sensörü, havadaki partikül konsantrasyon seviyeleri hakkında zamanında, doğru ve eyleme geçirilebilir bilgiler sağlayarak, esenliği ve esenliği iyileştirmeye yardımcı olmak için iç mekan kirliliğinin tanımlanmasını ve ele alınmasını sağlar.

Akıllı fırın – minimum çabayla sağlıklı yemekler: Bosch testleri, daha sağlıklı yemekler yapmak için mükemmel bir yoldur. Buhar İşlevi Artı ( Buhar İşlevi Artı) Fırın ile bazı yiyecekler daha hızlı ve besin değerlerini koruyacak şekilde pişirilebilir. 120 dereceye kadar sıcaklıklarda buhar ve sıcak havanın bu akıllı kombinasyonu, patates, havuç, mercimek, fasulye ve daha fazlası gibi yiyeceklerin geleneksel buharlı pişirmeye göre yüzde 35’e kadar daha hızlı hazırlanmasını sağlar. Aynı zamanda gıdanın görünümünü, makro ve mikro besin özelliklerini ve kıvamını korur. Havada kızartma, sıcak hava ve çok az yağ kullanarak çıtır yiyecekler elde etmek için iyi bilinen bir yöntemdir; ancak, genellikle farklı bir cihaz gerekir ve her mutfakta bir cihazı saklamak için yeterli alan yoktur. Ancak yeni Bosch Series 8 fırınlarda, Havada KızartmaIsıtma modu standart bir özellik olarak gelir.

Bosch, CES 2023’te:

  • BASIN TOPLANTISI: 4 Ocak 2023 Çarşamba,Yerel saatle 08:00 – 08:45 (19:00 – 19:45 EST) ortasında, Bosch Küme Yönetim Konseyi Üyesi Dr. Tanja Rückert ve Bosch Kuzey Amerika Lideri Mike Mansuetti, Las Vegas’taki Mandalay Bay Hotel’de Güney Kongre Merkezi’nin 2.  yerdeF Balo Salonu’nda ve ayrıca Bosch Media Service’te yayında.
  • STAND: 5-8 Ocak 2023Merkez Salon, stand 16115.
  • Canlı sürüş deneyimi: Dijital kokpit teknolojileri ve gelişmiş sürücü destek sistemlerinin birleşimi: 5-8 Ocak 2023,LVCC, Merkez Salon, Merkez Plaza.
  • Bosch, CES 2023’ün önemli anlarını Twitter’da paylaşıyor TAKİP ET: #BoschCES.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort