Haber

Hamas’ın Müzik Festivali Baskınına İlişkin Yeni Detaylar Ortaya Çıktı: İsrail Helikopteri Sivilleri Taradı

İsrail gazetesi Haaretz, Hamas’ın 7 Ekim’de düzenlediği Nova Müzik Festivali ile ilgili polis kaynaklarına dayandırdığı bir haber yayınladı. Habere göre Hamas’ın o bölgede bir festival olduğundan haberi yoktu ve İsrail helikopterleri bölgede sivillere ateş açtı. Hamas adına festival alanı.

Hamas’ın 7 Ekim’de Nova Müzik Festivali’ne düzenlediği kanlı baskın tüm dünyada tepkiyle karşılandı. Öldürülen ve kaçırılan sivillerin görüntüleri yürekleri dağladı.

Hamas’ın planörlerle havadan inerek festival alanını terörize ettiği festival alanıyla ilgili dikkat çeken bir haber yapıldı.

Haaretz Gazetesi’nden Josh Breiner’in haberine göre Hamas’ın o bölgede bir festival olduğundan haberi yoktu. Söz konusu tez, yakalanan Hamas mensuplarının sorgulanması ve polisin olayla ilgili soruşturmasına dayanıyor.

 

Haberlerde ayrıca festival baskını sırasında İsrail helikopterinin bazı sivilleri vurduğu iddiası da var ⬇️

“Bir polis kaynağına göre, soruşturma aynı zamanda İsrail Silahlı Kuvvetleri’ne ait bir savaş helikopterinin olay yerine gelerek oradaki teröristlere ateş açtığını, ayrıca bazı festival katılımcılarına da ateş açtığını gösteriyor.

Polise göre festivalde 364 kişi öldürüldü.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu