Haber

Karabük’ten kısa

Karabük’te Mart ayı İl Genel Meclisi toplantısı Ahmet Sözen başkanlığında başladı.

Toplantıda konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Sözen, deprem sonrası tüm Türkiye’nin tek yürek olduğunu söyledi.

Sözen, İl Özel İdaresi olarak depremin ilk gününden itibaren ekipleri bölgeye sevk ettiklerini belirterek, “Personelimiz iş makinalarımızla Gaziantep ve Hatay’da moloz kaldırma ve konteyner şehir kurulumu için altyapı ve hafriyat çalışmalarını sürdürüyor. . Adıyaman’da 2 mühendisimiz tarafından hasar tespit çalışmalarına yardımcı olunuyor. bilgisini paylaştı.

Depremzedelere yardım kampanyası

AK Parti İl Kadın Kolları Teşkilatı, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenen 11 ilde hayatını kaybedenlerin yaralarını sarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Saha çalışmasının ardından bölgede mutfak malzemesi ihtiyacı olduğunu belirleyen AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları, “Sıcak Sofralar Yeniden Kuruldu” kampanyası başlattı.

Kampanyaya AK Parti Karabük İl Kadın Kolları Teşkilatı da destek veriyor. Önder Saime Öksüzoğlu, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir öncülüğünde başlatılan kampanya ile bölgeye mutfak malzemesi gönderileceğini bildirdi.

Safranbolu Belediye Başkanı Köse deprem bölgesinde

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, çeşitli il ve ilçelerden 40’ın üzerinde belediye başkanıyla birlikte deprem bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, ihtiyaç listesi yapan ve depremden etkilenen illerde incelemelerde bulunan Köse ve diğer belediye başkanları, vatandaşlarla istişarelerde bulundu.

caldiranajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu