Haber

Mehmet Büyükekşi, Ziraat Türkiye Kupası kura çekiminde açıklamalarda bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek ve yarı final eşleşmelerinin ardından açıklamalarda bulundu.

Turkuvaz Medya Merkezi’nde gerçekleştirilen kura çekiminin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Büyükekşi, “Umarım birbirinden güçlü 8 takım önümüzdeki günlerde çeyrek final ve final maçlarında bir araya gelir. 2023 yılı Cumhuriyetimizin 100. yılıdır, “Bu yüzden bu yıl kupayı alacak takımımız yıllar sonra anılacaktır. Türkiye futbolunun güzellikleriyle bu işi yapıyorlar. Tüm taraftarları önce statlara sonra da televizyona davet ediyoruz.” dedi.

Büyükekşi, çeyrek finalde önceki yıllara göre daha güçlü kadroların olduğu sorusuna, “Takımlarımızdan biri geçen sene kupayı kazanan takım. Mücadele gücümüz, heyecanımız ve şevkimiz yüksek maçlar izleyeceğimizi düşünüyorum. Daha önce takımlarımız rotasyonluydu ama şu anki maçlarda fazla rotasyon olmayacağını düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Büyükekşi, “Hakemlerimiz yıllardır devam eden hakemlerdir. Tecrübe ve eğitim altını çizdiğimiz iki konu. Eğitimde önemli adımlar attık, hakem akademisinin kuruluşunu ilan ettik. VAR konusunda bir tespit yapmak lazım geçen sezon 4 ay sürüyordu 2 saat antrenman vardı önümüzdeki 4 ayda 200 saat VAR eğitimi verilecek o yüzden 100 kat arttırdık çok önemsiyoruz Hakemlerimizin eğitimine.” değerlendirmesini yaptı.

Hakemlerin takviye edilmesi gerektiğini vurgulayan Büyükekşi sözlerini şöyle tamamladı:

“20 Ocak’ta yeni bir talimat yayınladık, yürürlüğe girdi. Maç öncesi veya sonrasında hakemlerle ilgili konuşanlara ceza kesildi. Bu nedenle hakemlerimizi olumsuz etkileyecek konuşmalardan kaçınalım. Futbol seyircisi olumlu veya olumsuz etkileniyor. bu konuşmalar.Bizim yapmamız gereken hakemi yargılamamak.Yöneticiler,futbolcular,menajerler ve hakemlerin etkisi var.Yalnızca hakemler hata yapmaz.Burada hakemin hatasını vurgulayıp futbolu okumak yanlıştır. Bu kültürü değiştirin yoksa kısır döngüye mal oluruz. Hakem performansı doğal olarak değerlidir ama bu bizim ve MHK’nın görevidir. Onlar ve o da elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor.”

keskin-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu