Yaşam

Sabancı Vakfı “Hatay’da 3 Ayda 3 Okul” Sözünü Tuttu, Okulları Açıyor

Depremin yaralarını sarmak için ilk günden bu yana yoğun mesai harcayan Sabancı Vakfı, afet bölgesindeki en yoğun öğrenci nüfusuna sahip olan Hatay’da 3. okulunun açılışını tamamladı. Bölgede eğitimin aksamaması için imkanlarını seferber eden Vakıf, “Hatay’da 3 Ayda 3 Okul” söylemi kapsamında çelik malzemeden inşa edilen Sabancı Arsuz Ortaokulu’nun açılışını yaptı.

Sabancı Vakfıdepremden en çok zarar gören iller arasında en yoğun öğrenci nüfusuna sahiptir. Hatay‘içinde   Üçüncü okulu da açtı. Çelik malzemeden inşa edilen temel Sabancı Arsuz Ortaokulu2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında eğitime başlayacak.  

Vakıf, başlattığı eğitim kampanyası kapsamında “Hatay’da 3 Ayda 3 Okul” söz vermişti. Çocukların ve öğretmenlerin okul ortamında buluşması ve eğitime kaldığı yerden devam etmesi için Reyhanlı ilçesinde. Enerjisa Hatay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesive Dörtyol ilçesinde Sabancı Lassa Ortaokulu 23 Nisan ve 19 Mayıs’ta açıldı. Üçüncü okul 21 Haziran’da Arsuz ilçesinde yapılacak. Sabancı Arsuz Ortaokuluile tamamlandı.

 

Deprem bölgesinde 3 okulu rekor sürede hizmete açmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten, Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı “Depremden etkilenen vilayetlerin tekrar ayağa kalkması ve bölgenin uygun hale gelmesi için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Bölgedeki öncelikli bahislerin ortasında çocukların, gençlerin ve öğretmenlerin okul ortamında yeniden canlanması ve ülkemiz için çok değerli olan eğitimin kesintisiz devam etmesi söz konusudur. Bu kapsamda bölgenin en yoğun öğrenci nüfusuna sahip olan Hatay’da 3 ayda 3 okul açacağız dedik. Bugün Arsuz’da açılışını yaptığımız Sabancı Arsuz Ortaokulu ile sözümüzü tutmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Asıl doyum çocukları, gençleri ve öğretmenleri okul koridorlarında, sınıflarda ve bahçelerde bir arada göreceğimiz gün yaşanacaktır. 3 okulumuz da önümüzdeki eğitim-öğretim yılında öğrenci almaya başlayacak. Ancak görevimiz burada bitmedi. Cumhuriyetin 100. yılında da eğitimin kesintisiz bir şekilde devam etmesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberhacilar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu