Haber

Sakarya’da Domuz Sürüsü Komşuları Rahatsız Ediyor

Sakarya’nın Hendek ilçesine bağlı Dikmen Mahallesi’nde 725 metre rakımlı arazide vatandaşların ekinlerine musallat olan domuz sürüsü mahalleliyi tedirgin ediyor.

İddiaya göre, Hendek ilçesine bağlı Dikmen Mahallesi’nde 1.725 rakımlı bölgede akşam saatlerinde aç domuz sürüsü mahalleye gelerek vatandaşların ekinlerine zarar veriyor. Mahalle halkı önceki yıllarda yaşanmayan bu durumun sebebini dağlarda meyvelerin bitmesine bağlıyor. Mahalleye musallat olan domuz sürüsü mısır, patates, fasulye gibi ürünleri israf ediyor. Akşam dışarı çıkmaya korkan mahalleli, domuz sürüsünün üzerlerine saldıracağından endişe ediyor.

“Akşam dışarı çıktığımızda domuz sürüsünün saldıracağından korkuyoruz”

Emine Kazın, domuz sürülerinin evlerinin önüne geldiğini belirterek, “Yerlerinden patates, fasulye kopardılar. Mısır tarlalarına zarar verdiler. Şimdiye kadar bu bahçelere domuz geldiğini hatırlamıyorum. Bizim mahallede daha önce böyle bir şey yoktu.”Dağlarda meyve yok, yiyecek bir şey yok, yiyecek hayvan yok. Bu yıl ilk kez böyle bir durumla karşılaştık. Bu durumdan rahatsızız, akşamları dışarı çıktığımızda saldıracak diye korkuyoruz. Kaygı içindeyiz.” – SAKARYA

basiskeleajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu