Haber

CİNAYET zanlısı tutuklandı

CİNAYET zanlısı tutuklandı

Isparta’da tartıştığı 4 kişiyi pompalı tüfekle öldüren Hayrettin Tekeli ile 2 erkek kardeşi ve oğlunun adliyedeki işlemleri tamamlandı. Savcılıktaki ifadesinin ardından Hayrettin Monopol ve 3 kişi daha Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Hayrettin Tekeli tutuklanırken, olayla ilgisi olmadığı belirlenen iki erkek kardeşi ve oğlu serbest bırakıldı.

Cinayetin detayları da ortaya çıktı. Buna göre, Gelendost ilçesine bağlı Yaka köyünde oturan Hayrettin Tekeli’nin aracıyla seyir halinde olduğu, aracı Adnan, Osman ve İmran Karakoç kardeşler ile kayınbiraderi Bedrettin Deniz’in bulunduğu yerde gördüğü öğrenildi. olay yerinde olduğu ve tarafların araçları durdurarak indikleri öğrenildi. Tekeli’nin araçtan indikten sonra tüfeğini alıp Karakoç kardeşlere ateş ettiği, kaçmaya çalışan Bedrettin Deniz’i ormanda yakalayıp ateş ettiği ve ardından köye döndüğü belirtildi. Olayı köydeki kardeşleri HT ve KT’ye anlatan Hayrettin Tekeli’nin daha sonra Gelendost İlçe Jandarma Komutanlığına teslim olup cinayeti itiraf ettiği, ardından jandarma ekiplerinin bölgeye gittiği kaydedildi.

AİLELERİNE TESLİM EDİLEN CENAZELER

Bedrettin Deniz ile İmran, Osman ve Adnan Karakoç kardeşlerin cenazeleri Isparta Şehir Hastanesi’nde yapılan otopsinin ardından yakınlarına teslim edildi. Cenazelerin defnedilmek üzere Gelendost ilçesine götürüldüğü belirtildi.

Ali ÇEVİKBAŞ- Hasan UĞUR/ISPARTA,

haber-boyabat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu