Haber

Çine’de 3 mahalle halı sahaya kavuştu

Aydın’ın Çine ilçesinde Gençlik ve Kültür. Sporİl Müdürlüğü koordinasyonunda 3 mahallede yapımına başlanan halı saha gençlerin kullanımına hazır hale getirildi.

Aydın’da sporun yaygınlaştırılması ve sevdirilmesi amacıyla faaliyetlerine devam eden Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, il genelinde kırmızı yapıları da güçlendiriyor. Bu kapsamda birçok okul, mahalle ve kurumla iş birliği yapılarak Aydın genelinde 129 adet halı saha üretildi. Gençlerin daha kurallara uygun spor yapmaları amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından spor yatırımları çerçevesinde 80 adet halı saha, belediyeler iş birliği ile 49 adet halı saha yapılmıştır.

Gençlik Bakanlığı tarafından gençlerin spora teşvik edilmesi amacıyla sosyal aktivite alanlarının oluşturulması amacıyla Aydın’da yürütülen çalışmalar çerçevesinde Çine’nin Gökyaka, Elderesi ve Dutluoluk mahallelerinde yapılan halı sahalar hizmete hazır hale getirildi. ve Spor. Kısa sürede tamamlanan çalışmalar sonucunda hayata geçirilen halı alanlar tamamlanarak gençlerin hizmetine sunuldu.

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Çocuklarımızın spor sevgisini geliştirmek ve başarılarına yön vermek adına halı saha yatırımlarımıza devam ediyoruz. Çocuklarımızın heyecanlı bekleyişini daha fazla uzatmamak için Gençlik ve Spor Bakanlığımızın desteğiyle Çine Gökyaka İlköğretim Okulu, Elderesi ve Dutluoluk mahallelerinde kısa sürede başlayıp bitirdiğimiz halı saha hazır. Çocuklarımıza, gençlerimize hayırlı olsun.” – AYDIN

haber-palandoken.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu