Haber

İsrail Gazze Şeridi’ne sızma operasyonu düzenledi

İsrail ordusu, “silahlı hücreleri yok etmek, kayıp ve kaçırılanlar hakkında bilgi edinmek” amacıyla gece saatlerinde Gazze Şeridi’nde “sızma operasyonu” düzenlediğini duyurdu.

İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, yaptığı açıklamada şu ana kadar 222 İsrailli tutuklunun kimliğini tespit ettiklerini ve bunların Gazze’de rehin tutulduğu yönünde ailelerine bilgi verdiklerini söyledi.

Esirlerin toplam sayısının bu olmadığına işaret eden Hagari, “Kaçırılan kişilerin güvenli bir şekilde evlerine dönmelerini sağlamak için her türlü askeri, istihbarat ve siyasi yöntemlerle çalışmaya devam edeceğiz. Bu savaşın amacı budur. ” söz konusu.

Savaşın hedefleri arasında Hamas’ın otorite ve gücüne son verilmesinin de olduğunu savunan Hagari, “Bir sonraki aşamaya (kara harekâtı) hazırlanan zırhlı ve piyade birlikleri, silahlı hücreleri yok etmek ve hakkında bilgi edinmek amacıyla gece sızma operasyonu düzenledi. kayıplar ve kaçırılanlar.” dedi.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi sınırı çevresinde 1000’den fazla Filistinli cesedi ve esirinin bulunduğunu belirten Hagari, 7 Ekim’den bu yana devam eden çatışmalarda ölen İsrail askeri sayısının 308’e çıktığını belirtti.

İnsani yardım taşıyan 14 tırın Gazze Şeridi’ne girdiğini kaydeden Hagari, Gazze Şeridi’ne akaryakıt girmeyeceğini vurguladı.

Hagari, “İsrail ordusunun askeri hazırlıkları var ve güçleniyor. Biz konuşurken bile savaşın bir sonraki aşamasına hazırlık amacıyla bir uçak silahlı unsurlarla onlarca hedefe saldırıyor.” Şu şekilde konuştu:

yesilli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu